Niespodzianki nie było. Gks odpada z Pucharu Polski.

Mecz 1/8 Pucharu Polski w piłce nożnej zakończył się pewnym zwycięstwem Czarnych Otmuchów. Piłkarze Gks'u nieźle rozpoczęli mecz, nie przestraszyli się faworyzowanego przeciwnika i dzielnie stawiali opór. Podopiecznym Milana Biedravy nie można było odmówić ambicji. Pierwsze kilka minut sobotniego spotkania było naprawdę wyrównane. Z biegiem czasu do głosu zaczęli jednak dochodzić goście, mimo to ich akcje nie przynosiły im zdobyczy bramkowej. Dopiero w 24 minucie po kontrowersyjnym starciu w polu karnym gospodarzy, sędzia spotkania podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Rychlik. Od tego momentu przewaga na boisku należała do otmuchowian, którzy raz po raz nękali bramkarza Pawła Niemca, któremu z pomocą dwukrotnie przyszła poprzeczka bramki. Zawodnicy z Głuchołaz ograniczali się do sporadycznych kontrataków, po których mieli dwie dogodne sytuacje na zdobycie gola, niestety żadna z nich się nie powiodła. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:1. Druga polowa to już zdecydowana przewaga III-ligowca. Zawodnicy Czarnych wyglądali na lepiej przygotowanych kondycyjnie i zdominowali drugie 45 minut. W 55 minucie po błędzie obrońców bramkę na 0:2 zdobywa Drzewicki. Kolejne minuty to kolejne ataki zawodników z Otmuchowa, którzy w 68 minucie za sprawą Szeląga ustalają wynik spotkania na 0:3.

Mecz zakończył się zdecydowanym i zasłużonym zwycięstwem zawodników Czarnych. Goście byli lepiej przygotowani fizycznie i taktycznie. Nie można zapominać że jest to zespół III-ligowy i nie można wyciągać zbyt pochopnych wniosków po tej porażce. Nasi piłkarze walczyli ambitnie o dobry wynik i na pewno nie mają się czego wstydzić. Odpadamy z rywalizacji o Puchar Polski, ale już skupiamy się na walce o punkty w lidze, która inauguruje już w najbliższą sobotę. Nasz zespół uda się do Tułowic, na mecz z tamtejszą Unia. ​

GKS Głuchołazy 0 - 3 Czarni Otmuchów
0 - 1 (24 min.) Rychlik
0 - 2 (55 min.) Drzewicki
0 - 3 (68 min.) Szeląg

Składy:
GKS: Niemiec - (65' Jędrychowski), Kuś, Łukaszczyk, Bydłowski, P. Grabiec, Lewandowski - (73' Kostrzewski), Mazurkiewicz - (65' Sokołowski), M. Grabiec, D. Biedrava, P. Cichocki, Kuraś (80' Dziurowski)

CZARNI: Mańczyk, P. Cichocki, Marzec, Tomoń - (46' Magier), Szewczyk, Śliż, Rychlik, Stec - (65' Kilian), Wachała, Szeląg, Drzewicki